باشگاه مشتریان هوشمند

باشگاه مشتریان هوشمند

باشگاه مشتریان هوشمند. هوشمند سازی باشگاه مشتریان. مزایای باشگاه مشتریان هوشمند. افزایش رضایت مشتریان با باشگاه هوشمند. رقابت با باشگاه هوشمند.

قبل از پرداختن به باشگاه مشتریان هوشمند بهتر است که اندکی در مورد باشگاه مشتریان صحبت کنیم. باشگاه مشتریان یک پل ارتباطی بین مشتریان و خریداران با صاحبان کسب و کار و حتی مراکز خدماتی و تجاری است. هدف اصلی باشگاه مشتریان فعال کردن و افزایش وفاداری مشتریان و توجه به تقاضا و انتظارات آن هاست. یک اصل کلی در بازاریابی وجود دارد که می گوید مشتریان بلند مدت نسبت به مشتریان موقت سودآورتر هستند. بر همین اساس باشگاه مشتریان ایجاد شده است که مشتریان وفادار خود را حفظ کند و میزان فروش و سود خود رابهبود دهد.

در ادامه این مقاله به مزایای راه اندازی باشگاه مشتریان هوشمند و نقش آن در بهبود عملکرد باشگاه وفاداری تحت عناوین زیر خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

هوشمند سازی باشگاه مشتریان
باشگاه مشتریان هوشمند. هوشمند سازی باشگاه مشتریان. رقابت با باشگاه هوشمند. مزایای باشگاه مشتریان هوشمند. افزایش رضایت مشتریان با باشگاه هوشمند.

باشگاه مشتریان هوشمند چیست؟

اما باشگاه مشتریان هوشمند، یک سیستم یکپارچه است که بخش های مختلف باشگاه وفاداری را به هم متصل می کند. در واقع باشگاه مشتریان هوشمند یک سازمان خودکار برای مشتریان و صاحبان برند ایجاد می کند. در صورتیکه باشگاه مشتریان هوشمند نباشد، مدیران یک باشگاه باید یک سیستم احراز هویتی ایجاد می کردند. در این صورت مشتریان با خود اظهاری یا نهایتا به وسیله یک سند دستی، میزان خرید خود را بیان می کردند. هم چنین یک نیروی انسانی هم به صورت مجزا وظیفه بررسی این موارد را برعهده داشت. پس احتمال خطا بالا می رفت. به علاوه نمی توان از سختی های کار دستی و غیر اتوماتیک بودن باشگاه صرف نظر کرد.

در نهایت یک سیستم یکپارچه باشگاه مشتریان وجود نداشت که بتواند عملکرد درستی داشته باشد. پس مدیران و صاحبان کسب و کار به فکر راه اندازی باشگاه مشتریان هوشمند افتادند تا در آن بتوانند این مشکلات را حل کنند. هم چنین فرآیند خودکار باشگاه مشتریان به جلب اعتماد، رضایت و وفاداری مشتریان کمک می کند.

باشگاه مشتریان اماکن ورزشی

1. کاهش هزینه های نیروی انسانی و صرفه جویی در زمان با هوشمند سازی باشگاه مشتریان

یکی از دلایل ایجاد باشگاه مشتریان هوشمند حجم وسیع کار در باشگاه مشتریان و سرعت بخشیدن به کارها بدون نیاز ضروری به نیروی انسانی متخصص است.

در یک باشگاه مشتریان باید اطلاعات و مشخصات، ویژگی ها، تخصص ها، نیازها و انتظارات مشتریان ثبت شود. از مشتریان نظرسنجی شود و مدام با آن ها در ارتباط بود. به علاوه در مناسبات مختلف مثل اعیاد مذهبی به مشتریان پیامک یا ایمیل داده شود. هم چنین مشتریان را از طرح های تخفیفی و مزایای مختلفی که قرار است در اختیار آن ها قرار گیرد، مطلع کرد. همه این موارد بدون داشتن یک باشگاه مشتریان خودکار نیاز به صرف وقت بسیار و به کارگیری نیروی انسانی متخصص دارد.

اما با ایجاد باشگاه مشتریان هوشمند به راحتی و به صورت اتوماتیک تمام این مسائل حل شده و این امکانات در اختیار مدیران کسب و کار قرار می گیرد. ضمنا دقت و نظم کارها افزایش می یابد.

هوشمندی باشگاه مشتری
هوشمند سازی باشگاه مشتریان. رقابت با باشگاه هوشمند. مزایای باشگاه مشتریان هوشمند. باشگاه مشتریان هوشمند. افزایش رضایت مشتریان با باشگاه هوشمند.

2. افزایش رضایت و جلب اعتماد مشتری با باشگاه مشتریان هوشمند

با ایجاد باشگاه مشتریان خودکار، کار مشتریان نیز راحت تر می شود. با هوشمند سازی باشگاه مشتریان، درگاهی در سیستم باشگاه مشتریان برای هر مشتری ایجاد می شود. این درگاه به منظور احراز هویت هر مشتری طراحی شده است. هم چنین به مشتری اجازه می دهد اطلاعات، نیازها، نظرات و انتظارات را به صورت اتوماتیک ثبت کند. این کار سرعت عمل مشتری را افزایش داده و وقت کمتری را از او می گیرد.

 باشگاه مشتریان هوشمند به صورت خودکار مشتریان را دسته بندی می کند و انتظارات هر گروه از مشتریان را به مدیران باشگاه مشتریان انتقال می دهد. باشگاه مشتریان هوشمند این امکان را فراهم می آورد که کیف پول مجزایی برای هریک از مشتریان ایجاد شود. به بهانه مناسبات مختلف، مثل تولد مشتریان یا اعیاد مختلف، این کیف پول را متناسب با مشتری شارژ کند.

همه این موارد که به لطف راه اندازی باشگاه مشتریان هوشمند تامین شده است، رضایت، اعتماد و وفاداری مشتریان را افزایش می دهد.  جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید مقاله ی افزایش رضایتمندی مشتری با باشگاه مشتریان را مطالعه نمایید.

3. افزایش رضایت مدیران با باشگاه مشتریان هوشمند

باشگاه مشتریان هوشمند، سبب اتوماتیک شدن کارها می شود. این مسئله مدیریت را برای صاحبان کسب و کار راحت تر می کند. مدیران به راحتی در هر زمان و هرجا می توانند به اطلاعات باشگاه مشتریان دسترسی داشته باشند. در واقع مدیر می تواند فقط یک بار در پنل خود تنظیمات مجموعه را اعمال کند و بعد از آن می تواند گزارشات و اطلاعات مد نظر خود را دریافت کند. فرآیند خودکار باشگاه مشتریان امکان ارتباط راحت تر و مفیدتر بین مشتریان و مدیران را فراهم می آورد.

همین امر سبب می شود مدیران هرچه زودتر از نیازهای مشتریان آگاه شوند. برای رفع انتظارات مشتریان وفادار خود بکوشند و بدین وسیله به کسب و کار خود رونق دهند. بنابراین مشتری با ایجاد باشگاه مشتریان خودکار احساس می کند برای مدیران برند هدف اهمیت زیادی دارد و خرید خود را افزایش می دهد. افزایش خرید، افزایش فروش و سود را به دنبال دارد. همین امر رضایت مدیران باشگاه را افزایش می دهد و سرمایه گذاری آن ها در ایجاد باشگاه مشتریان هوشمند را به ثمر می رساند.

مطالعه ی مقاله ی اشتباهات رایج در باشگاه مشتریان نیز توصیه می شود.

4. غافلگیر شدن و جلب نظر مشتریان از سیستم یکپارچه باشگاه مشتریان هوشمند

استفاده از طراحی مناسب و متنوع باشگاه مشتریان هوشمند، می تواند قابلیت ها و توانایی های باشگاه را افزایش داد. از مزایای راه اندازی باشگاه مشتریان خودکار، ارسال اتوماتیک پیامک و ایمیل به مشتریان است. این پیام ها می توانند حاوی پیشنهادات جذاب و جالب برای مشتریان باشند و مشتریان را سوپرایز کنند. فرآیند خرید مشتری و بهره مندی از مزایای این خرید در این باشگاه، به صورت هوشمند و با سرعت انجام خواهد گرفت.

همچنین باشگاه مشتریان هوشمند این امکان را فراهم می آورد که سیستم امتیاز دهی، افزایش اعتبار، بهره مندی از هدایای باشگاه و کارت های هدیه به صورت اتوماتیک انجام شود. بدون آن که نیازی به حضور یا ارتباط مستقیم مشتری با مدیران وجود داشته باشد. علاوه بر همه این ها اطلاع رسانی به مشتری در خصوص ارائه خدمات و محصولات جدید، ایجاد طرح های متنوع و بهره مندی از مزایای باشگاه مشتریان، به صورت خودکار بارها برای مشتریان انجام می شود. متنوع بودن و طراحی جالب باشگاه مشتریان خودکار، مشتری را غافلگیر کرده و سبب جلب نظر او می شود. در نتیجه مشتری مداری در باشگاه هوشمند مشتریان به طور کامل اجرا می شود.

برنامه هوشمند در باشگاه مشتریان
مزایای باشگاه مشتریان هوشمند. باشگاه مشتریان هوشمند. افزایش رضایت مشتریان با باشگاه هوشمند. هوشمند سازی باشگاه مشتریان. رقابت با باشگاه هوشمند.

5. امکان ارزیابی هوشمند در باشگاه مشتریان هوشمند

باشگاه مشتریان هوشمند، یک برنامه هوشمند و دقیق است که به ارزیابی عملکرد باشگاه مشتریان به خصوص مجموعه های خدماتی می پردازد. صاحبان کسب و کارهایی که با عرضه خدمات با مشتریان سروکار دارند مثل ارائه خدمت در کافه ها و رستوران ها امکان ارزیابی دقیقی از عملکرد خود و جمع آوری نظرات مشتریان تا قبل از ایجاد باشگاه مشتریان هوشمند را نداشتند. البته استفاده از نظرسنجی بر روی کاغذ یا از طریق تماس تلفنی وجود داشت. اما این روش ایراداتی زیادی داشت. از جمله اینکه صاحبان آن کسب و کار نمی توانستند بفهمند مشتری از مشتریان وفادار هست یا به عنوان مثال چند بار از آن رستوران خرید کرده است.

از همه مهمتر اینکه اطلاعات فاکتور مشتری به فرم نظرسنجی آن شخص متصل نبود. جمع آوری دستی اطلاعات و ارزیابی و تحلیل آنها هم سختی بسیاری دارد. همچنین امکان نظرسنجی از مشتریان غیر حضوری  مگر با تماس تلفنی امکان پذیر نبود. تماس تلفنی هم نیاز به وقت و نیروی انسانی زیادی دارد.

اما با طرحی سیستم باشگاه مشتریان خودکار این امکان فراهم میا آورد که به راحتی پس از سفارش مشتری لینکی برای او پیامک شود. در آن لینک مشتری می تواند نظر خود در رابطه با ارئه خدمات یا محصولات عنوان کند. در همان لحظه نظر سنجی مشتری در سیستم باشگاه ثبت می شود. مدیر می تواند به طور مستقیم به نظرات دسترسی داشته باشد. علاوه بر این سیستم باشگاه مشتریان هوشمند می تواند به گونه ای طراحی شده باشد که نتیجه نظرسنجی مشتریان یا فقط نظرات منفی را برای مدیر ارسال کند.

6. کمک باشگاه مشتریان هوشمند به موفقیت در رقابت با سایر برندها

با توجه به مزایای بیان شده در موارد قبلی برای باشگاه مشتریان هوشمند می توان فهمید که راه اندازی چنین باشگاهی، امکان پیشی گرفتن از سایر رقبا را فراهم می آورد. از دیگر مزایای باشگاه مشتریان هوشمند، ایجاد  یک سیستم یکپارچه است. این سیستم یکپارچه امکان اضافه کردن امکانات و بخش های متنوع در طی زمان را برای باشگاه فراهم می کند. در نتیجه باشگاه مشتریان خودکار، سیستمی را ایجاد می شود که بسیار منعطف است. انعطاف پذیری و ایجاد تغییرات مثبت در یک باشگاه مشتریان هوشمند، رمز موفقیت با سایر رقبا در یک عرصه کاری است.

در نتیجه تنها داشتن یک باشگاه مشتریان به تنهایی نمی تواند اهداف یک برند را در حفظ مشتریان وفادار خود تامین کند. بلکه صاحبان کسب و کار و خدمات باید به هوشمند سازی آن باشگاه نیز توجه کنند. طراحی مناسب فضای این باشگاه خودکار به طوریکه نیازهای باشگاه را فراهم و درعین حال منعطف باشد، اهمیت بسیاری دارد. داشتن چنین باشگاهی نیزامند زیرساخت مناسب می باشد که می توانید اطلاعات لازم را در مقاله ی زیرساخت باشگاه مشتریان کسب نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان رکاما تماس حاصل فرمایید.

بازدیدها: 100

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *