باشگاه وفاداری | loyalty club

باشگاه وفادارسازی مشتری Loyalty Club

لویالیتی مشتری. باشگاه وفادارسازی مشتریان رکاما. بهترین روش وفادارسازی. افزایش وفاداری کارمندان. لویالیتی کلاب چیست؟

در چند سال اخیر کلمه ی باشگاه وفاداری به گوش بسیاری از صاحبان کسب و کارها خورده است. اما ممکن است بسیاری از آن ها هنوز با مفهوم اصلی باشگاه وفاداری آشنا نباشند. به همین منظور در این مقاله قصد داریم توضیحات کامل را در خصوص باشگاه وفاداری (loyalty club) بیان کنیم و به مزایا و کاربردهای آن بپردازیم. پس اگر قصد راه اندازی باشگاه وفادارسازی مشتری و یا کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص دارید، چند دقیقه تا انتهای مقاله همراه ما باشید.

عناوین زیر تحت موضوع باشگاه وفاداری مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

باشگاه وفاداری چیست
افزایش وفاداری کارمندان. لویالیتی کلاب چیست؟ لویالیتی مشتری. باشگاه وفادارسازی مشتریان رکاما. بهترین روش وفادارسازی.

تعریف باشگاه وفاداری | loyalty club

باشگاه وفاداری (loyalty club) به یک پلتفرمی گفته می شود که به کمک آن می توان وفاداری مشتریان و یا اعضای یک مجموعه را افزایش داد. در باشگاه وفادارسازی خدمات و مزایایی برای اعضای باشگاه وجود دارد که افراد می توانند از آن ها بهره مند شوند. بهره مندی افراد از این مزایا باعث می شود تا نسبت به کسب و کار و مجموعه حس بهتری داشته باشند و بدین ترتیب رضایت آن ها و در نهایت وفاداری آن ها افزایش خواهد یافت.

در کنار باشگاه وفاداری می توان کارت وفاداری نیز به مشتریان ارائه کرد. کارت وفاداری یک ابزار برای تکمیل باشگاه می باشد. البته همه ی کسب و کارها نیاز به کارت وفاداری نخواهند داشت و باشگاه وفادارسازی رکاما به گونه ای طراحی شده است که نیاز مبرمی به کارت وفاداری وجود نداشته باشد. در این خصوص می توانید مقاله ی کارت وفاداری را نیز مطالعه نمایید. loyalty club.

نکات مهم در راه اندازی باشگاه وفاداری

هر کسب و کاری باتوجه به هدفی که دارد باید اقدام به اجرای باشگاه وفاداری (loyalty club) در کسب و کار خود نماید.  چرا که باشگاه وفادارسازی مشتریان که از آن با عنوان باشگاه مشتریان نیز یاد می شود، در انواع و سطوح مختلفی قابل پیاده سازی است. همچنین تقلید کامل از سایر باشگاه های وفاداری کار درستی نیست و تنها می توان از سایر باشگاه های وفاداری ایده گرفت و متناسب با کسب و کاری که وجود دارد پیاده سازی شود. در مقاله ی ایده های خلاقانه در باشگاه مشتریان می توانید از ایده های جذاب برای جذب مشتری بیشتر استفاده کنید.

بررسی میزان سود محصولات و یا خدمات هر کسب و کاری یکی از نکات مهم در راه اندازی باشگاه وفاداری می باشد. چرا که سازمان باید متناسب با سودی که کسب می کند اقدام به ارائه ی خدمات در باشگاه نماید. علاوه بر این برخی از کسب و کارها محصولات و یا خدماتی را ارائه می کنند که نیاز چشم گیری به وفادارسازی مشتری ندارند. معمولا کسب و کارهایی اقدام به ایجاد باشگاه برای وفادارسازی مشتریان می کنند که محصولات و یا خدماتی دارند که دارای طول مصرف کوتاهی باشد. برای اطلاع از سایر نکات می توانید مقاله ی نکات نصب باشگاه مشتریان را مطالعه نمایید.

کاربردهای باشگاه وفادارسازی مشتریان

همان طوری که از اسم باشگاه وفادارسازی مشتریان مشخص است، این ابزار کمک زیادی در جهت افزایش وفاداری مشتریان می کند. اما کاربرد و مزیت این پلتفرم تنها به این مورد ختم نمی شود. بلکه استفاده های بسیار زیادی می توان از باشگاه وفاداری  کرد که نتیجه ی همگی آن ها رشد کسب و کار و در نهایت افزایش سود می باشد. در ادامه به کاربردهای مهم باشگاه وفادارسازی (loyalty club) می پردازیم.

بهترین Loyalty Club مشتریان
باشگاه وفادارسازی مشتریان رکاما. افزایش وفاداری کارمندان. لویالیتی کلاب چیست؟ لویالیتی مشتری. بهترین روش وفادارسازی.

وفادارسازی مشتری loyalty club

مهم ترین و اصلی ترین کاربرد راه اندازی باشگاه وفاداری (loyalty club)، وفادارسازی مشتری می باشد. اما این اتفاق چگونه رخ می دهد؟ هر کسب و کاری که این باشگاه را راه اندازی می کند، از مشتریان انتظار یکسری اقداماتی را دارد. بنابراین فروشگاه باید در ازای اقداماتی که مشتری در جهت اهداف فروشگاه انجام می دهد، خدماتی را به مشتری ارائه می کند. این خدمات و اقدامات به وسیله ی یکسری امتیازات به یکدیگر ارتباط داده می شوند. بنابراین مشتریان با خرید محصولات و یا خدمات و یا سایر اقداماتی که فروشگاه در نظر گرفته است، می توانند امتیاز دریافت کنند و سپس با امتیازی که کسب می کنند، از خدمات متنوعی بهره مند شوند.

این کار باعث می شود تا مشتریان برای خرید مجدد محصولات و یا خدمات به همان فروشگاه مراجعه کنند. مشتریان برای این کار دو دلیل خواهند داشت. یکی اینکه بتوانند امتیاز بییشتری دریافت کنند و از خدمات بهتری بهره مند شوند. دلیل دوم مشتریان برای مراجعه مجدد، استفاده از امتیازاتی می باشد که جمع آوری کرده اند. بنابراین افزایش مراجعه مجدد مشتریان به فروشگاه باعث افزایش نرخ وفاداری آن ها می شود.

وفادرسازی اعضای مجموعه

یکی دیگر از کاربردهای باشگاه وفاداری (loyalty club)، وفادارسازی اعضا و کارمندان مجموعه است. وفاداری کارمندان نیز در رشد کسب و کار تاثیر به سزایی دارد. چرا که در بسیاری از مواقع کارمندان وفادار از کسب و کار حمایت کرده و باعث رشد آن خواهند شد. بنابراین باید برای وفاداری کارمندان نیز اقداماتی را انجام داد که ایجاد باشگاه وفادارسازی یکی از موثر ترین اقدامات در این زمینه می باشد.

از آنجایی که باشگاه لویالیتی یا همان باشگاه وفاداری رکاما قابلیت چند باشگاهه بودن را داردف می توان باشگاهی جدا از باشگاه مشتریان برای کارمندان طراحی و ایجاد کرد. بنابراین می توان خدمات و مزایای مرتبط با سلیقه و رضایت کارمندان در آن در نظر گرفت و بدین ترتیب رضایت کارمندان نیز افزایش پیدا خواهد کرد. در نتیجه کارمندان با انگیزه ی بیشتری وظایف خود را انجام خواهند داد.

کسب اطلاعات از مشتریان با باشگاه وفاداری

از دیگر کاربردهای باشگاه وفادارسازی مشتریان می توان به دست یابی اطلاعات مشتریان برای انجام امور تبلیغاتی و بازاریابی استفاده کرد. مشتریانی که در loyalty club رکاما ثبت نام می کنند، اطلاعات هویتی و اطلاعات تماس خود را ثبت می کنند. همچنین در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر می توان پس از ثبت نام فرم هایی را طراحی کرد و در ازای پر کردن فرم ها به افراد امتیاز داد و از این طریق می توان اطلاعات بیشتری را کسب نمود. چرا که باشگاه وفاداری رکاما قابلیت ایجاد فرم با فیلدهای دلخواه را دارد.

با جمع آوری اطلاعات مشتریان می توان به بسیاری از نتایج مفید اعم از نیاز افراد، سلیقه ی آن ها، شناخت بازار هدف و از این قبیل اطلاعات که به افزایش فروش کمک می کند، دست پیدا کرد. بنابراین بدین صورت می توان با باشگاه وفاداری رکاما سهم بیشتری از بازار را از آن خود کرد.

در صورت نیاز برای مشاوره جهت پیاده سازی باشگاه وفاداری می توانید با کارشناسان رکاما در ارتباط باشید. تنها کافیست با رکاما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایید.

بازدیدها: 46

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *